تبلیغات
جامع المقدمات علوم ارتباطات اجتماعی

جامع المقدمات علوم ارتباطات اجتماعی

سلام علیکم

ایام عید و اعیاد بر شما مبارك باد

افرادی هستند كه از همه فرصت‌ها استفاده می‌کنند و افرادی كه فرصت‌ها را از دست می‌دهند، ما از كدام هستیم؟

عید نوروز، هوای مطلوب، تعطیلات، مهمانی، صله رحم، لباس نو، سفر و سیاحت، فرصت‌های مهمی است.

شما همكار عزیز كه در طول سال به كارهای تربیتی رسمی و شناخته شده مشغولید، می‌توانید از این فرصت‌ها كارهای غیررسمی ولی گاهی عمیق‌تر از رسمی در لابلای تفریح و دید و بازدید انجام دهیم؛ از جمله:


1- از افراد محبوب و متمكن فامیل بخواهیم دور از چشم دیگران جلسه‌ای خصوصی برگزار و بعضی از مشكلات فامیل را حل كنیم و برای آنان به نوعی ایجاد اشتغال كنیم.

2- نوجوانانی كه در درس ضعیف و نگران امتحانات دو ماه دیگر آنان هستیم را خصوصی دعوت كنیم و تحصیل كردگان فامیل (فرهنگیان- دانشجویان) لحظاتی دروس مشكل آنان را كمك و برای امتحانات آنان را از نگرانی بیرون آوریم.

3- اگر در میان فامیل كدورتی است و افرادی با یكدیگر قهر هستند از طریق افراد محبوب یا مهمانی ویژه و یا هر راهی كه می‌شود تلاش كنیم آنان را آشتی دهیم و اگر در فامیل شخصی نسبت به خود ما بی مهری كرده و جدا شده است، نفس خود را مهار و به دیدار او برویم.

4- در لابلای دید و بازدیدها برای افراد بی همسر تدبیر و مشورتی شود كه بهترین واسطه گری در اسلام واسطه گری در امر ازدواج است.

5- در بسیاری از جلسات به اوضاع سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ممكن است انتقاداتی وارد شود كه ما باید اولاً دقت كنیم كه انتقاد نابجاست یا بجا، اگر انتقاد صحیح است اشكالات را توجیه نكنیم زیرا توجیه لغزش‌ها حماقت است. ولی وجود اشكال هم دلیلی بر كناره گیری از مسئولیت‌ها نیست؛ زیرا انقلاب ما كودتای گروهی خاص نبوده بلكه قیام صدها هزار شهید و جانباز و اسیر بوده و نادیده گرفتن این همه سرمایه خیانت است و وظیفه ماست كه از ضعف‌ها بكاهیم و نارسایی‌ها را تكمیل كنیم.

كوتاه سخن اینكه:

توجیه اشتباه، حماقت است.

تضعیف، خیانت است.

تكمیل، رسالت است.

6- به دستور خداوند اگر در جلسه‌ای به مقدسات جسارت می‌شود، ما حق نداریم در آن جلسه بنشینیم و باید به نحوی معقول موضوع جلسه را تغییر دهیم.

7- با وجود گرانی در و طبقه محروم از ریخت و پاش و اسراف كه گناه بزرگی است دوری كنیم.

8- در دید و بازدیدها به منكراتی می‌رسیم كه افراد صاحب نفوذ باید رسالت خود را انجام دهند.

9- در دید و بازدیدها  ممكن است به سوالاتی برسیم كه می‌توانیم آن سوال یا اشكال را یادداشت كنیم و بعداً با تماس با فرهیختگان پاسخ را دریافت و شبهه پیش آمده را حل كنیم.

10- ممكن است در میان بستگان افرادی نسبت به نماز تارك یا كاهل یا جاهل باشند، از این فرصت با آموزش و تذكرات رابطه آن‌ها را با خدا تقویت كنید. به هرحال پس از دید و بازدید یك گام خدا پسندی  بر داشته باشیم.

11- در میان صدها هزار سفر سعی كنیم به مسافرین در راه مانده كمك كنیم و گاهی از خادمین در جاده (پلس و هلال احمر-اورژانس) حتی‌المقدور اگر می‌شود با کلمه‌ای تشكر كنید.

12- در میان این دید و بازدیدها به بستگان ضعیف و گمنام توجه بیشتری كنیم و حتی می‌توان كمك های خود را به اسم عیدی به آن‌ها برسانیم و اگر در میان آنان زندانی است او را آزاد كنیم.

همكار عزیز ده‌ها كار مفید را می‌توان در لابلای دید و بازدیدها انجام داد و چون انجام این كار بر اساس بخشنامه و اجبار و شرح وظیفه نیست، و فقط برای خداست، حتماً از نصرت‌ها و امداد های الهی بهره‌مند خواهیم شد، زیرا خداوند وعده داده كه (ان تنصروالله ینصركم و یثبت اقدامكم) و یقین بدانیم كه وعده الهی حتمی است.

دوست دار و ارادتمند و همكار شما

محسن قرائتی

اسفند ماه 1391

برچسب ها: قرائتی، نامه قرائتی، نامه آقای قرائتی، نامه به طلبه ها، طلاب، طلبه ها، نامه آقای قرائتی به طلبه ها،
[ شنبه 26 اسفند 1391 ] [ 12:36 ب.ظ ] [ محمد مهدی قربانی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

خاطره خوش ارتباطات دوره 5 یادآور تمام شیطنت های دوران کودکی بود که دیگر الان بزرگ شده بودند ولی با یک فرق، با دغدغه های بزرگ تر، با فکرهای عمیق تر، با آرمان های متعالی در راستای خدمت به کشور و اسلام عزیز.

در گروه ارتباطات دوره 5 ، درد یکی، درد همه است. موفقیت یکی از اعضاء، موفقیت سایرین است.

بدون تردید، تجربه ای جدیدی بود تا به مثابه گره خوردن تمام انگشتان به یک مشت برای رسیدن به اهداف مشترک، پیشرفت های بزرگی که این گروه برای آینده کشور در سر بپرورانند.

ارتباطات دوره 5 تمام شد اما در واقع مسیر تازه ای فراروی دوستان آغاز شده است تا با ره توشه برداشتن از محضر استادان دلسوز، پرتجربه و به کار گرفتن تمام آن خوبی ها نقشه راه ی برای آینده خود ترسیم نماییم.

فکر می کنیم افق های موفقیت در دسترس ما قرار دارد با توکل به خدا به سمت آن حرکت خواهیم کرد...
لینک های مفید
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب