تبلیغات
جامع المقدمات علوم ارتباطات اجتماعی

جامع المقدمات علوم ارتباطات اجتماعی

معاون آموزش و پرورش عمومی وزارت آموزش و پرورش: تاثیر رسانه در الگوهای رفتاری بر کسی پوشیده نیست و به اعتقاد بسیاری از جامعه‌شناسان، قدرت رسانه‌ها از قدرت سیاستمداران هم بیشتر است و به همین دلیل باید تعامل بیشتری بین رسانه‌ها و آموزش و پرورش ایجاد شود.

وی در نشستی با اصحاب جراید و رسانه با اشاره به تحقیق انجام شده در زمینه بررسی میزان تاثیرگذاری جراید و رسانه‌ها در حوزه آموزش و پرورش اظهار کرد: بر اساس تحقیقات انجام شده در یکی از کشورهای عضو آیسسکو، 86 درصد معلمان قدرت رسانه‌ها و تاثیر گذاری آنها بر کودکان و نوجوانان را بیشتر از مدارس ارزیابی کرده اند.

باقرزاده با بیان این که‌ ارتباط گیری مناسب با مردم و انتشار سریع اخبار از ویژگی‌های رسانه‌ها‌ست گفت: 
در تحقیقی که اخیرا در زمینه سهم 110 دستگاه‌ در فرهنگ‌سازی انجام شد، آموزش و پرورش، صدا و سیما، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه بالاترین سهم را به خود اختصاص دادند.

وی خاطرنشان کرد: نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که رسالت رسانه‌ها جدی‌ و پررنگ بوده و ضروری است، تعامل جدی‌تری بین دستگاه‌های تاثیرگذار در کشور وجود داشته باشد.

معاون آموزش و پرورش عمومی در باره نتایج چنین تحقیقاتی در ایران اظهار داشت: متاسفانه تاکنون چنین تحقیقاتی در کشور ما صورت نگرفته، اما بر اساس شواهد‌ چنین استنباط می‌شود که این میزان تاثیر گذاری در بین کودکان و نوجوانان ایرانی نیز وجود داشته باشد.طبقه بندی: اخبار مرتبط،
برچسب ها: ارتباطات، رسانه، خطرات رسانه ها، تماشای زیاد تلویزیون، تلویزیون،
[ چهارشنبه 23 اسفند 1391 ] [ 08:59 ق.ظ ] [ محمد كامران ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

خاطره خوش ارتباطات دوره 5 یادآور تمام شیطنت های دوران کودکی بود که دیگر الان بزرگ شده بودند ولی با یک فرق، با دغدغه های بزرگ تر، با فکرهای عمیق تر، با آرمان های متعالی در راستای خدمت به کشور و اسلام عزیز.

در گروه ارتباطات دوره 5 ، درد یکی، درد همه است. موفقیت یکی از اعضاء، موفقیت سایرین است.

بدون تردید، تجربه ای جدیدی بود تا به مثابه گره خوردن تمام انگشتان به یک مشت برای رسیدن به اهداف مشترک، پیشرفت های بزرگی که این گروه برای آینده کشور در سر بپرورانند.

ارتباطات دوره 5 تمام شد اما در واقع مسیر تازه ای فراروی دوستان آغاز شده است تا با ره توشه برداشتن از محضر استادان دلسوز، پرتجربه و به کار گرفتن تمام آن خوبی ها نقشه راه ی برای آینده خود ترسیم نماییم.

فکر می کنیم افق های موفقیت در دسترس ما قرار دارد با توکل به خدا به سمت آن حرکت خواهیم کرد...
لینک های مفید
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب