تبلیغات
جامع المقدمات علوم ارتباطات اجتماعی

جامع المقدمات علوم ارتباطات اجتماعی
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به پیام احمدی‌نژاد به مناسبت درگذشت چاوز گفت:خبرگزاری فارس: جایگاه «رجعت» در اعتقادات تشیع / طرح «رجعت چاوز» یک اشتباه عقیدتی بود
 رئیس جمهور مرتکب اشتباه عقیدتی شده است.

حضرت آیت الله سیدمحمد واعظ موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم اظهار داشت:

«رجعت» یکی از مسلمات اعتقادی شیعه است که آیات و روایات زیادی در این زمینه وجود دارد.وی افزود: «رجعت» عبارت است از اینکه در آخرالزمان عده‌ای از صالحین برای اینکه به برخی پاداش‌های دنیوی برسند و عده‌ای از بدترین افراد برای اینکه به جزای خود برسند، به این دنیا برگردانده می‌شوند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ابراز داشت: اگر مراد از رجعت چاوز این باشد که جزو صالحین است و بر می‌گردد این بحث مبنایی است و نمی‌توان چنین گفت.

وی ادامه داد: دلیلی نداریم که او از نظر صلاحیت‌ها و شایستگی‌ها و اعتقادات اخلاقی خوب در مرحله‌ای باشد  همراه امام زمان(عج) به این دنیا برگردد.

واعظ موسوی اظهار داشت: فکر می‌کنم رئیس جمهور و دیگر افراد در ورود به مسائل اعتقادی باید تمام توجه خود را معطوف دارند که حرفی نسنجیده و بدون در نظر گرفتن سوابق  افراد نزنند.

وی تصریح کرد: کسانی که اطلاعات دینی عمیق و آگاهی به مباحث اعتقادی ندارند نباید به این مباحث ورود پیدا کنند تا تالی فساد پیدا نشود.

استاد درس خارج فقه حوزه ادامه داد: متاسفانه این نخستین باری نیست که رئیس جمهور  از این اشتباهات اعتقادی مرتکب می‌شود وی باید از اشتباهات قبلی درس می‌گرفت و چنین اشتباهی را مرتکب نمی‌شد تا سبب حساسیت علما و بزرگان و حوزه‌ها نشود.

وی تاکید کرد: در مجامع حوزوی و تجمعات متدینین این مسئله موجبات ناراحتی بسیاری را فراهم کرده است.

آیت الله مصباح یزدی اخیرا گفته است که ایرانی گری ریشه در بهاییت دارد. این سخنان البته با واکنش هایی در محافل خبری و سیاسی مواجه شده است. در این مورد با علی عسگری به گفتگو نشسته ایم.


رابط پارلمانی و مشاور مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام می گوید :بهتر است امروز به صورت شفاف به مردم گفته شود ما دارای اجتهاد و نظر کارشناسی در مسائل سیاسی نیستیم و فقط حرف دینی خود را می زنیم.


علی عسگری ،رابط پارلمانی و مشاور مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آریا در واکنش به سخنان آیت الله مصباح یزدی مبنی بر اینکه  ایرانی‌گری شعار بهائیان است ،گفت:بهتر است امروز به جای این حرف ها نسبت به گذشته بررسی صورت بگیرد و به صورت شفاف به مردم گفته شود ما دارای اجتهاد و نظر کارشناسی در مسائل سیاسی نیستیم و فقط حرف دینی خود را می زنیم.


وی تاکید کرد:آنچه مسلم است این است که بهاییت یک جریان ساختگی از ناحیه انگلیس است داستان محمدعلی باب و برخی چهره ها و اشخاصی که خودشان را در موضع خدایی می دیدند و بعد مدعی پیامبری شدند سپس خود را امام زمان معرفی کردند و بعد با تنزل گفتند ما باب حجتیه الهیه هستیم .

عسگری افزود:اصولا انگلیسی ها در نحله گرایی و در ساختن فرقه ها ید طولانی دارند اگر دقت شود یکی از کارکردهای مهم انگلیسی ها تفکیک قومیت ها و نزاع های معنوی و اختلافاتی است که از نظر آنها ریشه قومیت داشته باشد این موضوع مطلوب آنهاست بنابراین تلاش می کنند این اختلافات قومیتی ریشه مذهبی داشته باشد جنگ تسنن و تشیع که منظور نظر دارند یکی از روش های شیطانی آنها محسوب می شود که به آن دامن می زنند.

این نماینده سابق مجلس ادامه داد: من فکر می کنم بحث شعار مکتب ایرانی یکی از مباحث ساختگی است که از آن سوی مرز طراحی شده است در واقع برخی این مساله را به عنوان تقابل دادن مکتب ایرانی با مکتب اسلام طراحی کرده اند.
وی گفت:آقای {...}و طیف ایشان می خواهند با خط سیر درست و مسلم دینی و اسلامی شیعی  به نحوی مقابله و چالش آفرینی کنند با این دید که از این طریق که با تحریک قومیت و تقابل بین مکتب ایرانی و مکتب اسلام در حوزه سیاست طرحی ببندند و حرفی بزنند و از این جهت موضع گیری سیاسی می کند .بنده برداشتم این است که با هر نوع موضع گیری سیاسی باید موضع گیری سیاسی کرد نه اعتقادی.کما اینکه اگر طرف سوال سیاسی کرد ما باید به آن سوال سیاسی پاسخ سیاسی بدهیم نه پاسخ دینی، فرهنگی و ایدئولوژیک .

عسگری تصریح کرد:آنها در حال حاضر به دنبال بهره برداری از این مساله هستند یعنی یک مرحله از دین ، فرهنگ دینی ، ارزشها ،عدالت و ولایت و روحانیت که از جمله حامیان شخص احمدی نژاد آقای  مصباح یزدی و شاگردان ایشان بودند و این بهره برداری را در دوران سیاسی گذشته خود به انجام رساندند و الان می خواهند با حرف و شعار جدیدی خودشان را مطرح کنند زیرا می دانند از نظر تبلیغ روانی حرف جدید در افکار عمومی ممکن است به دلیل حس ماجراجویی یا جدید خواهی از ناحیه اشخاص بویژه جوانان بازخورد داشته باشد و برای خودش بستر و زمینه ای پیدا کند.

وی اظهار داشت:برخی افراد مباحث امام زمانی و مباحث حجت الهیه شدنشان را در حقیقت به فرم و شعار جدید به عنوان مکتب ایرانی مطرح می کنند که معنویت زرتشت ، روشنفکر مآبی ، جهان خواهی و جهان شمولی نیز در آن هست و می بینیم با حالت مغلطه  مطرح می کنند و پیش می برند .

عسگری در بخش دیگری از سخنانش انتقاداتی نیز به محمود احمدی نژاد وارد کرد .او گفت :آقای احمدی نژاد برای چاوز مطرح کرد و تاکید  داشت چاوز همراه مسیح و امام زمان می آید .در حالی که امام زمان یک انسان کامل است و چاوز یک سوسیالیست و فرد عیاشی بود که فساد اخلاقی او مشهور و مبرهن بود چاوز از نظر فساد و فساد گرایی شهره بود.

مشاور پارلمانی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود:در مقطعی که شیعه در این مظلومیت و قربت جهانی ، بین المللی و منطقه ای قرار دارد احمدی نژاد به یکباره اینگونه از چاوز سخن می گوید و یک روز عزای عمومی اعلام می کند در حالی که ما دیدیم در زلزله آذربایجان و اهر با وجود آنکه تعداد زیادی از هموطنانمان را از دست دادیم ایشان عزای عمومی اعلام نکرد البته ما نمی گوییم نباید رییس جمهور در عزای رییس جمهور کشور دیگر که با او مناسبات سیاسی و بین المللی داشته اعلام عزا نکند ولی اینگونه سخن گفتن را نیز مناسب نمی دانیم .

وی گفت:در مورد زنده بهار تفسیر کرده اند منظور از زنده باد بهار همان ولایت است در این میان برخی مطرح کردن این سخنان را به حساب ضعف اطلاعات دینی احمدی نژاد می گذارند ، برخی دیگر آن را به حساب عوامی بودن آنها می گذارند اما من این را به حساب زرنگی این جریان می گذارم به این معنا که احمدی نژاد می داند تفاوت بین تفکر اسلام ناب شیعه و ولایت انسان کامل ، امام زمان با مسیحیت در چیست .

عسگری تاکید کرد:احمدی نژاد تفاوت بین انسان کامل و ولایت معصوم حجت والای الهی که واسطه فیض خدا و انسان است با امثال چاوز را می داند که در چیست و 313 نفر یار امام زمان ذخیره الهی هستند که به عنوان کابینه و ارکان اصلی مدیریت جهانی امام زمان محسوب می شوند .بنابراین احمدی نژاد می داند که چاوز در این حد نیست اما سعی می کند الگوی جدیدی ارائه کند و در نظامات فکری خودش و چاوز و امثالهم ساختار شکنی کند تا به نحوی به هم ریختگی جهانی به این چهره ها بازگشت پیدا کند و این تفکرات را به خورد جوانان وکسانی که اندیشه دینی آنها عمق یافتنی است بدهد تا جایی که برای چاوز زیارت نامه درست کنند و پیام رسانی کنند که وی را شهید تلقی کنند.

وی اذعان داشت:بنده معتقدم روحانیت شیعه با جریان پیچیده ای مواجه است ممکن است برخی سطحی نگری کنند کما اینکه این سطحی نگری ها را در گذشته نیز به کار بردند. بنده فراموش نمی کنم  زمانی که ما در مجلس منتقد احمدی نژاد  بودیم یکی از آقایان می گفت احمدی نژاد تنها کسی است که در سازمان ملل دعای فرج خواند و شیعه را بر تارک دنیا نشان داده است در حالی که رییس جمهوری های قبلی ما با وجود آنکه روحانی بودند اما هیچ کدام فکرشان به آنجا نکشید که در آنجا تعلق خودشان را به امام زمان بگویند البته بنده در پاسخ به آنها گفتم آنجا مسجد جمکران نیست که مقتضی ایجاد کند دعای فرج خوانده شود بنده گفتم دعایی که احمدی نژاد می خواند دعایی نیست که شما در جلسات ندبه خالصانه و مخلصانه می خوانید.

این نماینده سابق مجلس اظهار داشت:جریانی جدید از بام افتاده و صدا کرده است اما برخی از بزرگان ما باید پاسخگو باشند  چطور شد یک روز احمدی نژاد را مائده آسمانی معرفی کردند و روزه نذر کردند تا پیروز شود و در حال حاضر می گویند سخنانش ریشه در بهاییت دارد .وی در سخنان تندتر ابراز عقیده کرد :بنده معتقدم از آغاز انتخاب احمدی نژاد نسنجیده بود و مسائل فکری و اعتقادی وی برای ما روشن نبود. احمدی نژاد از نظر قانون اساسی جزء رجال سیاسی -مذهبی نبود بنابراین چطور می شود روزی به وی اعتماد صدرصد کنیم و  سرمایه های انسانی، روحانیت شیعه و چهره های مورد اعتماد امام و رهبری را مورد تخریب و تهاجم قرار دهیم بعد امروز اینگونه قضاوت کنیم.

وی خطاب به آیت الله مصباح یزدی خاطرنشان کرد:بهتر است امروز به جای این حرف ها نسبت به گذشته بررسی  صورت بگیرد و به صورت شفاف به مردم گفته شود ما دارای اجتهاد و نظر کارشناسی در مسائل سیاسی نیستیم و فقط حرف دینی خود را می زنیم. در مباحث سیاسی هم مردم را به کارشناسان و مجتهدان سیاسی جامعه که البته اندک و انگشت شمارند ارجاع می دهیم زیرا من معتقدم آقای احمدی نژاد هم منتظر نقطه نظرات آنهاست تا از سازوکار و مواضع قدیم و جدید آنها بهره برداری سیاسی کند تا مواضعش را در حوزه سیاست پیش ببرد بنابراین اینگونه سخن گفتن نیز یک نوع به مصاف احمدی نژاد آمدن از نوع نسنجیده آن خواهد بود.طبقه بندی: مناسبتها، اخبار مرتبط،
برچسب ها: زیارت نامه شهید چاوز؟، محمود احمدی نژاد، فرقه مشائیسم، احمدی نژادیسم، آیت الله واعظ موسوی، آیت الله احمد خاتمی،
[ یکشنبه 20 اسفند 1391 ] [ 07:11 ب.ظ ] [ سید محمود مرتضوی هشترودی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

خاطره خوش ارتباطات دوره 5 یادآور تمام شیطنت های دوران کودکی بود که دیگر الان بزرگ شده بودند ولی با یک فرق، با دغدغه های بزرگ تر، با فکرهای عمیق تر، با آرمان های متعالی در راستای خدمت به کشور و اسلام عزیز.

در گروه ارتباطات دوره 5 ، درد یکی، درد همه است. موفقیت یکی از اعضاء، موفقیت سایرین است.

بدون تردید، تجربه ای جدیدی بود تا به مثابه گره خوردن تمام انگشتان به یک مشت برای رسیدن به اهداف مشترک، پیشرفت های بزرگی که این گروه برای آینده کشور در سر بپرورانند.

ارتباطات دوره 5 تمام شد اما در واقع مسیر تازه ای فراروی دوستان آغاز شده است تا با ره توشه برداشتن از محضر استادان دلسوز، پرتجربه و به کار گرفتن تمام آن خوبی ها نقشه راه ی برای آینده خود ترسیم نماییم.

فکر می کنیم افق های موفقیت در دسترس ما قرار دارد با توکل به خدا به سمت آن حرکت خواهیم کرد...
لینک های مفید
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب