تبلیغات
جامع المقدمات علوم ارتباطات اجتماعی

جامع المقدمات علوم ارتباطات اجتماعی
آمریکا تنها چین و روسیه را در برنامه حملات خود قرار نداده است بلکه با استناد به بدافزارهای مخربی که در طی چند سال اخیر برعلیه برنامه‌های هسته‌ای و سیستم‌های اقتصادی ایران طراحی شده‌است؛ می‌توان گفت که آمریکا آماده شده است تا در زمان لازم، حملات سایبری خود را علیه دیگر کشورها شروع کند.

یک کارشناس سایبری دولت آمریکا اعلام کرده است که این دولت جنگ سایبری گسترده و خصمانه‌ای را علیه ایران، روسیه وچین به راه انداخته است.

خبرگزاری "NBC" در گزارش روز چهارشنبه خود به نقل از "اسکات بورگ" مدیرعامل واحد پیامدهای سایبری و مشاور دولت آمریکا در امور سایبری چنین گفته است: "آمریکا، روسیه و چین به شدت با یکدیگر در حال مسابقه هستند تا ارتشی را راه‌اندازی کنند که مجهز به انواع ویروس‌ها، کرم‌ها و تروژان‌ها و دیگر ابزار سایبری مورد نیاز است، تا بتوانند در جنگ سایبری که بین خودشان و کشورهای در حال توسعه بوجود آمده، پیروز شوند."........بورگ با ذکر این نکته که ایالات متحده، روسیه و چین را به عنوان تهدیداتی برای دنیای سایبری می‌داند، چنین ذکر می‌کند: "روسیه در عملیات‌های جاسوسی و حملات سایبری بهترین است .... و تمرکز اصلی چین بر روی سرقت تکنولوژی از کشورهای دیگر است."

وی اضافه می‌کند: "روسی‌ها از لحاظ تکنولوژی پیشرفته هستند. چینی‌ها تنها افراد زیادی را در این عرصه درگیر کرده‌اند و تلاش خود را در این عرصه بیشتر کرده‌اند ولی از لحاظ ابتکار و خلاقیت، مانند روسیه و آمریکا نیستند. چین اگرچه از لحاظ کیفی برتر نیست ولی از لحاظ کمی بر دیگر کشورها برتری دارد."

این کارشناس سایبری ایالات متحده چنین تحلیل می‌کند: "البته آمریکا تنها چین و روسیه را در برنامه حملات خود قرار نداده است بلکه با استناد به بدافزارهای مخربی که در طی چند سال اخیر برعلیه برنامه‌های هسته‌ای و سیستم‌های اقتصادی ایران طراحی شده‌است؛ می‌توان گفت که آمریکا آماده شده است تا در زمان لازم، حملات سایبری خود را علیه دیگر کشورها شروع کند."

شرکت امنیت اینترنتی ماندیانت آمریکا، حملات سایبری به تاسیسات هسته‌ای ایران را حاصل همکاری نیروهای سایبری اسرائیل و آمریکا دانسته و متذکر شده است که بعضی دولت‌های اروپایی از جمله آلمان نیز در این حرکت ضد ایرانی مشارکت داشته‌اند.

بورگ در ادامه صحبت‌های خود چنین اضافه می‌کند: "در عین حال، ایران ارتش سایبری با توانایی‌های بسیار بالایی را راه‌اندازی نموده است که می‌تواند با قدرت در مقابل حملات سایبری از جانب کشورهای توسعه یافته مقاومت کند."

راه‌اندازی این گونه حملات سایبری در کنار چندین دوره تحریم‌های مختلف بر علیه مردم و دولت ایران در سال‌های اخیر، تنها به بهانه واهی وجود اهداف نظامی در پس فعالیت‌های غنی سازی ایران، انجام شده است.

 

[ چهارشنبه 9 اسفند 1391 ] [ 11:37 ق.ظ ] [ محمد مهدی قربانی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

خاطره خوش ارتباطات دوره 5 یادآور تمام شیطنت های دوران کودکی بود که دیگر الان بزرگ شده بودند ولی با یک فرق، با دغدغه های بزرگ تر، با فکرهای عمیق تر، با آرمان های متعالی در راستای خدمت به کشور و اسلام عزیز.

در گروه ارتباطات دوره 5 ، درد یکی، درد همه است. موفقیت یکی از اعضاء، موفقیت سایرین است.

بدون تردید، تجربه ای جدیدی بود تا به مثابه گره خوردن تمام انگشتان به یک مشت برای رسیدن به اهداف مشترک، پیشرفت های بزرگی که این گروه برای آینده کشور در سر بپرورانند.

ارتباطات دوره 5 تمام شد اما در واقع مسیر تازه ای فراروی دوستان آغاز شده است تا با ره توشه برداشتن از محضر استادان دلسوز، پرتجربه و به کار گرفتن تمام آن خوبی ها نقشه راه ی برای آینده خود ترسیم نماییم.

فکر می کنیم افق های موفقیت در دسترس ما قرار دارد با توکل به خدا به سمت آن حرکت خواهیم کرد...
لینک های مفید
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب