تبلیغات
جامع المقدمات علوم ارتباطات اجتماعی

جامع المقدمات علوم ارتباطات اجتماعی
محققان نیوزلندی دریافته‌اند؛ کودکانی که ساعات‌های زیادی را صرف تماشای تلویزیون می‌کنند به احتمال زیاد در بزگسالی با محکومیت کیفری و حتی جنایی مواجه می‌شوند. اجازه بیش از حد به آن‌ها برای تماشای تلویزیون منجر به بروز رفتارهای ضد‌اجتماعی در بزرگسالی خواهد شد.
تماشای بیش از حد تلویزیون منجر به رفتارهای ضد‌اجتماعی در بزرگسالی می‌شودبه گزارش گرداب، بر اساس تحقیقی که در مجله پزشکی اطفال آمریکا به چاپ رسیده است محققان دریافته‌اند، کودکانی که زیاد به تماشای تلویزیون می‌نشینند در آینده بیشتر به محکومیت کیفری دچار می‌شوند.

تماشای بیش از حد تلویزیون تاثیرات بسزایی را در رفتار کودکان دارد به طوری که آینده آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این تاثیرات به حدی مخرب است که می‌تواند رفتارهای ضد‌اجتماعی و حتی جنایی را در سنین بزرگسالی برای یک کودک رقم بزند.

محققان دریافته‌اند، کودکانی که ساعات‌های زیادی را صرف تماشای تلویزیون می‌کنند....

به احتمال زیاد در بزگسالی با محکومیت کیفری و حتی جنایی مواجه می‌شوند. اجازه بیش از حد به آن‌ها برای تماشای تلویزیون منجر به بروز رفتارهای ضد‌اجتماعی در بزرگسالی خواهد شد.

محققان نیوزلندی ، این تحقیق را روی 1000 کودکی که در سال های 1972-1973 متولد شده بوند انجام داده‌اند.

محققان هر دو سال یک‌بار از آن‌ها پرسیده بودند که چه مقدار از وقت‌شان را صرف تماشای تلویزیون می‌کنند. آن‌ها دریافتند، افرادی که در زمان کودکی بیشتر تلویزیون تماشا کرده‌اند به همان میزان بیشتر دچار محکومیت کیفری شده‌اند و همچنین این افراد مبتلا به شخصیت‌های ضد‌اجتماعی در دوران بلوغ شده‌اند.

پروفسور "Bob Hancox" دانشیار دانشگاه اُتاگو می‌گوید: "او و همکارش "Lindsay Robertson" دریافته‌اند که خطر داشتن محکومیت کیفری در اوایل دوران بلوغ با افزایش تماشای تلویزیون توسط کودکان تناسب دارد یعنی هر قدر تماشای تلویزیون توسط کودک بیستر شود خطر بروز رفتارهای ضد اجتماعی در دوران بلوغ توسط وی بیشتر می‌شود."

وی همچنین افزود: "رفتارهای ضد‌اجتماعی مشکل عمده‌ای برای جامعه ما است؛ البته ما نمی‌گوییم که تلویزیون مسبب همه رفتارهای ضد‌اجتماعی است ولی یافته‌های ما نشان می‌دهد که تماشای بیش از حد تلویزیون تاثیر بسزایی در بروز چنین رفتارهایی دارد."

این تحقیق همچنین نشان می‌دهد؛ تماشای بیش از حد تلویزیون در دوران کودکی، ویژگی‌های شخصیتی تهاجمی و افزایش گرایش به تجربه عواطف منفی در بزرگسالی را برای یک کودک به همراه دارد.طبقه بندی: علمی (ارتباطات)،
برچسب ها: تلویزیون، تماشای تلویزیون، خطرات تماشا، خطرات، كودكان، تاثیر تلویزیون بر كودكان، بر كودك، تاثیر،
[ شنبه 5 اسفند 1391 ] [ 09:10 ق.ظ ] [ محمد مهدی قربانی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

خاطره خوش ارتباطات دوره 5 یادآور تمام شیطنت های دوران کودکی بود که دیگر الان بزرگ شده بودند ولی با یک فرق، با دغدغه های بزرگ تر، با فکرهای عمیق تر، با آرمان های متعالی در راستای خدمت به کشور و اسلام عزیز.

در گروه ارتباطات دوره 5 ، درد یکی، درد همه است. موفقیت یکی از اعضاء، موفقیت سایرین است.

بدون تردید، تجربه ای جدیدی بود تا به مثابه گره خوردن تمام انگشتان به یک مشت برای رسیدن به اهداف مشترک، پیشرفت های بزرگی که این گروه برای آینده کشور در سر بپرورانند.

ارتباطات دوره 5 تمام شد اما در واقع مسیر تازه ای فراروی دوستان آغاز شده است تا با ره توشه برداشتن از محضر استادان دلسوز، پرتجربه و به کار گرفتن تمام آن خوبی ها نقشه راه ی برای آینده خود ترسیم نماییم.

فکر می کنیم افق های موفقیت در دسترس ما قرار دارد با توکل به خدا به سمت آن حرکت خواهیم کرد...
لینک های مفید
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب