تبلیغات
جامع المقدمات علوم ارتباطات اجتماعی

جامع المقدمات علوم ارتباطات اجتماعی


مساله پایان جهان در سال 2012، از دید اندیشمندان مسلمان، یک پروژه شکست خورده محسوب می شود، امّا ظاهراً همچنان ادامه خواهد داشت. مباحث (تاکنون) مطرح شده در این زمینه را می توانیم در چند عنوان کلّی خلاصه کنیم: الف) گاهی به آن رنگ و بوی مذهبی داده شد؛ به این معنا که یک شخص که با عالم ماوراء ارتباط دارد یا ندارد، می شود منجی یا ضد منجی (در این مرحله برای آن تعیین وقت هم می شود). ب) گاهی آن را در قالب یک حادثه طبیعی.....
به افکار عمومی القا می کنند (اینجاست که طبیعت روی بد خود را به انسان نشان می دهد و نابودی محض بر کره زمین حاکم می شود). ج) و گاهی هم پایان دنیا و نابود شدن کره زمین می شود نتیجه و مکافات عمل انسانهایی که موجب تغییرات آب و هوایی و... شده اند.

کارشناسان بر این باورند که این بحث، یک بخشی از زنجیره گسترده ناشناخته است. به این معنا که پروژه پایان جهان و یا 2012 مطرح شده است به عنوان مقدمّه؛ یا بهتر بگوییم فصلی از فصول یک کتاب ناشناخته. اینکه ممکن است در فصول دیگر این کتاب چه چیزی برای نسل ها و نوع بشر نوشته شده باشد، یک پژوهش مجزّا می طلبد. امّا آنچه مویّد این مطلب (به صورت اجمال و سربسته) است، ادامه یافتن این بحث به اشکال دیگر در افکار و اندیشه های پرورانندگان این نظریات است. به عنوان مثال، بحثی مطرح می شود به این عنوان که؛ 21 دسامبر سال 2012 روز پایان جهان است، به شرط اینکه شرایط محیّا باشد و در غیر این صورت، این مساله یک سال بعد به وقوع می پیوندد. با وقاهت کامل هم تاریخ دیگری ذکر می شود (16 سپتامبر 2013).

یا مطالب دیگری که در جریانهای نوظهوری بر این قضیه تکیه دارد؛ مثلاً 2023 یا 2035 را به شکلی نو و بدیع، پایان جهان معرفی می کنند. این جریان نوظهور شباهتهای فراوانی به جریان قبلی دارد. از جمله اینکه این اندیشه های واهی با استفاده از ظرفیت رسانه ها پشتیبانی می شود. در واقع رسانه ها نقش زمینه سازی در این موضوع و راهبری افکار عمومی را ایفا می کنند. در این مرحله از این پروژه هم محصولات رسانه ای تولید شده است از جمله فیلمی که ریدلی اسکات (کارگردان انگلیسی) کارگردانی کرده و با کلیپ هایی آن را پشتیبانی می کند. در این فیلم به دنبال اثبات این قضیه است که سال 2023 سالی است که بشر بر روی زمین جایگاهی مانند خدایان می یابد.(1)

به عنوان نمونه، یکی از این کلیپها در اینجا ارائه می شود.

برچسب ها: كلیپ، آخرالزمان، جریانات نوظهور، پایان دنیا،
[ شنبه 14 بهمن 1391 ] [ 11:20 ق.ظ ] [ محمد مهدی قربانی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

خاطره خوش ارتباطات دوره 5 یادآور تمام شیطنت های دوران کودکی بود که دیگر الان بزرگ شده بودند ولی با یک فرق، با دغدغه های بزرگ تر، با فکرهای عمیق تر، با آرمان های متعالی در راستای خدمت به کشور و اسلام عزیز.

در گروه ارتباطات دوره 5 ، درد یکی، درد همه است. موفقیت یکی از اعضاء، موفقیت سایرین است.

بدون تردید، تجربه ای جدیدی بود تا به مثابه گره خوردن تمام انگشتان به یک مشت برای رسیدن به اهداف مشترک، پیشرفت های بزرگی که این گروه برای آینده کشور در سر بپرورانند.

ارتباطات دوره 5 تمام شد اما در واقع مسیر تازه ای فراروی دوستان آغاز شده است تا با ره توشه برداشتن از محضر استادان دلسوز، پرتجربه و به کار گرفتن تمام آن خوبی ها نقشه راه ی برای آینده خود ترسیم نماییم.

فکر می کنیم افق های موفقیت در دسترس ما قرار دارد با توکل به خدا به سمت آن حرکت خواهیم کرد...
لینک های مفید
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب